Ikona informacyjna
POMOC
Powrót do listy parafii

Parafia Rzymskokatolicka Przenajświętszej Trójcy

Adres parafii:

32-600 Rajsko, Wilamowicka 7

Numer telefonu:

Brak danych

Diecezja bielsko-żywiecka

Kuria Diecezjalna Diecezji bielsko-żywieckiej
w Bielsko-Białej

REKLAMA

Parafia nie nawiązała współpracy z Parochialis.pl

W tym miejscu mogłyby znajdować się parafialne ogłoszenia duszpasterskie, lista oraz kalendarz intencji mszalnych, a także moduł zamawiania intencji mszalnej przez Internet.

W celu zakupienia tego modułu skontaktuj się z nami.

Jestem zainteresowany współpracą

Aktualności z Diecezji bielsko-żywieckiej

20 listopada 2024
Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży – zaproszenie
Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży odbędą się w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 24 listopada. Spotkanie Młodych rozpocznie się o godzinie 14:30 w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej (Osiedle Karpackie). Wydarzenie zaplanowano w kontekście trzech wymiarów wiary: Spotkanie w Słowie Spotkanie w drugim człowieku Spotkanie w Eucharystii Mszy św. o godzinie 17:00 przewodniczyć będzie biskup Roman Pindel. Diecezjalne spotkanie Młodych w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata stanowi ważny element całorocznej formacji parafialnej, umożliwiając młodzieży doświadczenie wspólnoty w szerszym kontekście oraz kontakt z bogactwem Kościoła lokalnego. Jest także okazją do spotkania z rówieśnikami, z którymi młodzi dzielili wakacyjne wyjazdy i rekolekcje. Diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży jest istotnym etapem przygotowań do Jubileuszu Młodych, który odbędzie się w Rzymie w 2025 roku, oraz do Światowych Dni Młodzieży w Seulu w 2027 roku.
19 listopada 2024
Premiera pieśni „Noc w Bazylice” Sylwii Hazboun – muzyczna podróż do Jerozolimy
Jerozolima, Bazylika Grobu Pańskiego, cisza nocnego czuwania – te elementy stały się inspiracją dla najnowszego utworu Sylwii Hazboun, chrześcijańskiej artystki muzyki orientalnej, mieszkanki Ustronia. To jedyna w Polsce artystka, która czerpie inspiracje wyłącznie z dorobku chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu i Pisma Świętego oraz wykonuje pieśni po polsku i w językach aramejskim, arabskim i hebrajskim. Jej nowy utwór jest nie tylko muzyczną podróżą do Jerozolimy, ale także zaproszeniem do zanurzenia się w tajemnicy zmartwychwstania i odkupienia. Pieśń „Noc w Bazylice” opowiada o wyjątkowym doświadczeniu nocnego czuwania w jednym z najświętszych miejsc chrześcijaństwa. „Marzyłam o tym, by spędzić noc w Bazylice, zobaczyć zamykanie drzwi i doświadczyć tego, co się tam dzieje nocą. Czułam, że jest to doświadczenie, o którym może powstać cała pieśń” – przyznaje autorka. Bazylika Grobu Pańskiego, zwana przez lokalnych chrześcijan Bazyliką Zmartwychwstania, od wieków jest miejscem pielgrzymek. W ciągu dnia przyciąga tłumy wiernych, ale nocą nabiera niezwykłej atmosfery. Czuwania nocne, w których uczestniczy jedynie kilkanaście osób, pozwalają na głęboką modlitwę i kontemplację w ciszy przesiąkniętej historią Zbawienia. Podczas swojej wizyty w maju 2024 roku Sylwia Hazboun zrealizowała unikalne nagrania dźwięków z Bazyliki, w tym autentyczny dźwięk zamykania jej drzwi – tradycji pielęgnowanej od XII wieku przez muzułmańskie rodziny z Jerozolimy. Ten szczególny moment stał się centralnym elementem pieśni. „Z Bazyliki jest tylko jedno wyjście. Po zamknięciu drzwi nie da się już opuścić świątyni. Chciałam uchwycić tę chwilę, kiedy świat zewnętrzny zostaje za nami, a zaczyna się niezwykłe czuwanie” – tłumaczy artystka. „O nocy, nim zamkniesz Bazyliki drzwi, nim zaśnie miasto Jeruzalem / Niezwykłe czuwanie daj rozpocząć mi, daj dotknąć historii Zmartwychwstania” – śpiewa w swym najnowszym utworze Utwór wyprodukowano we współpracy ze studiem w Betlejem, a pieśni towarzyszą nagrania wideo z Bazyliki. Premiera utworu była możliwa dzięki wsparciu Patronów Sylwii Hazboun oraz społeczności skupionej wokół jej bloga „Dzisiaj w Betlejem”. Pieśń „Noc w Bazylice” dostępna jest na platformie YouTube oraz w serwisach streamingowych   Sylwia i Yousef Hazboun są polsko-palestyńskim małżeństwem. Wspólnie tworzą bloga „Dzisiaj w Betlejem”. Hazboun nie jest z wykształcenia muzykiem, lecz arabistką. „Świat bliskowschodniego chrześcijaństwa pochłonął mnie, kiedy odkryłam jego duchowe bogactwo. I choć uczę się dziś arabskich technik muzycznych, to czuję, że tak naprawdę te wszystkie melodie i słowa grały na dnie mojego serca od zawsze” – powtarza. Na swoim koncie ma już jedną płytę autorską – wydany 2 lata temu album „Ojcze Nasz”.  
19 listopada 2024
Bielskie koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta świętuje 35-lecie działalności
Uroczysta gala z okazji 35-lecia działalności bielskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta odbyła się 18 listopada 2024 r. w Sali Redutowej hotelu „Pod Orłem” w Bielsku-Białej. Wydarzenie zgromadziło licznych gości, w tym przedstawicieli władz miejskich i samorządowych, związanych z Podbeskidziem polityków, duchownych oraz osoby zaangażowane w działalność Towarzystwa. Kulminacyjnym punktem wieczornego wydarzenia było wręczenie wyróżnień „Przyjaciela Koła Bielskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta” w kilku kategoriach, takich jak „Przyjazny Wolontariusz lub Pracownik” oraz „Przyjazna Firma lub Instytucja” i „Przyjazne Media”. Specjalne wyróżnienia złotych i srebrnych „Przyjaciół Koła” otrzymali szczególnie zasłużeni. W gronie złotych laureatów znaleźli się biskup Roman Pindel, dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej Robert Kurpios, a także prezydent Jarosław Klimaszewski. Galę uświetniły występy artystyczne, a uczestnicy mogli skosztować przygotowanego poczęstunku. Tegoroczna gala była nie tylko okazją do podziękowań, ale również przypomnieniem o potrzebie wsparcia działań Towarzystwa, które codziennie pomaga osobom znajdującym się na marginesie życia. Mówił o tym prezes Towarzystwa Michał Guzdek. Bielskie Towarzystwo wydaje dziennie około pół tysiąca gorących posiłków wraz z chlebem, prowadzi łaźnię, z której korzysta 7 tys. osób w ciągu roku, udostępnia magazyn odzieży używanej dla najbardziej potrzebujących. Prowadzi świetlicę dzienną. Co roku organizuje spotkania wielkanocne z posiłkiem i wieczerze wigilijne dla około 500 osób. Z okazji Świąt Wielkanocnych, Dnia Dziecka, św. Mikołaja, Świąt Bożego Narodzenia przygotowuje kilka tysięcy sztuk paczek dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. W miesiącach wakacyjnych Towarzystwo organizuje zakup pomocy szkolnych dla około 500 dzieci. Pieniądze na codzienną działalność bielskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta pochodzą z dotacji, od sponsorów i z kwest pod kościołami. W sobotę, 16 listopada, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta zorganizowało wspólnie z Caritas diecezjalne obchody Światowego Dnia Ubogich w bielskim kościele „przy dworcu”. Modlono się podczas Eucharystii, a następnie wszyscy usiedli przy stole z gorącym posiłkiem.

Lokalizacja parafii

REKLAMA

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.


Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/204.